Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality

Aktuality


Štítky:

Covid-19: Opatření od 5. října do 18. října 2020

Vláda od 5. října 2020 od 0:00 do 18. října 2020 do 23:59 přichází s krizovým opatřením v souvislosti s pandemií covid-19, na základě vyhlášeného nouzového stavu. Od pondělí se na 14 dní zakazují koncerty a divadelní představení, při kterých se převážně zpívá, a dále hromadné akce pro více než 10 osob ve vnitřních prostorech a více než 20 osob ve vnějších prostorech. Na území hlavního města Prahy a krajů, které jsou podle platného semaforu zařazeny do oranžové a červené, bude od 5. října 2020 do 18. října omezen provoz středních, vyšších a vysokých škol. Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci bude v těchto krajích zakázána osobní přítomnost studentů na výuce. Nově nebude součástí vzdělávání zpěv a sportovní činnosti.

Od 5. října se omezují i divadelní, filmová a jiná umělecká představení, při kterých se převážně nezpívá, a to tak, že se jich může účastnit nejvýše 500 diváků a každý účastník akce má určeno místo k sezení. V prostorech, kde se tyto akce konají, se pak zakazuje podávat nebo prodávat potraviny včetně pokrmů a nápojů. Účastníci jsou povinni dodržovat rozestupy od jiných účastníků alespoň 2 metry, nejde-li o členy domácnosti a pokud se nezdržují na určeném místě k sezení.

Omezují se také sportovní akce organizované sportovními svazy tak, že se jich účastní pouze sportovci a nezbytné osoby zabezpečující organizační a technické zázemí včetně rozhodčích a osob zajišťujících zpravodajství v počtu nepřevyšujícím 130 osob v rámci vnitřního i vnějšího sportoviště. Stejné omezení se vztahuje i na přípravu sportovců pro sportovní akce v rámci soutěží organizovaných sportovními svazy.

Nadále platí, že se u stravovacích zařízení se omezuje přítomnost veřejnosti v provozovnách v čase mezi 22:00 a 6:00. Zákazníci jsou usazeni tak, že mezi nimi je odstup alespoň 1,5 metru, s výjimkou zákazníků sedících u jednoho stolu. Nově se stanoví, že u jednoho stolu může sedět nejvýše šest zákazníků. V případě prodeje přes výdejové okénko jsou osoby, které v bezprostředním okolí provozovny konzumují potraviny a pokrmy včetně nápojů zde zakoupených, povinny dodržovat rozestupy od jiných osob alespoň 2 metry, nejde-li o členy domácnosti, pokud se tedy nezdržují na místě k sezení ve venkovních prostorech provozovny. Provozovatelé nepouští do vnitřních prostor provozovny více zákazníků, než se v ní nachází míst k sezení.

Účast na bohoslužbách je omezená tak, že se jí účastní nejvýše tolik osob, kolik je míst k sezení, nejvýše však 100 osob. V průběhu bohoslužby se nezpívá.

Na území hlavního města Prahy a krajů, které jsou podle platného semaforu zařazeny do oranžové a červené, bude od 5. října 2020 do 18. října omezen provoz středních, vyšších a vysokých škol. Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci bude zakázána osobní přítomnost studentů na výuce. Nově nebude součástí vzdělávání zpěv a sportovní činnosti. Na vysokých školách budou možné pouze individuální konzultace, individuální návštěvy knihoven a studoven, laboratorní, experimentální nebo umělecká práce za přítomnosti nejvýše 15 osob nebo klinická a praktická výuka. Zákaz osobní přítomnosti se u středních škol, vyšších odborných škol a konzervatoří nevztahuje na povinnou školní docházku, praktické vyučování či praktické přípravy. Omezení provozu se týká také základních uměleckých a jazykových škol a středisek volného času.

V krajích, které jsou podle platného semaforu zelené – Jihočeský, Liberecký, Královéhradecký a Olomoucký kraj – dochází k omezení provozu škol s výjimkou mateřských škol, a dále školských zařízení podle školského zákona a vysokých škol podle zákona o vysokých školách tak, že součástí vzdělávání není zpěv a sportovní činnosti, s výjimkou prvního stupně základního vzdělávání v základní škole.

Usneseni-vlady-CR-ze-dne-30-9-2020-k-prijeti-krizoveho-opatreni-s-ucinnosti-od-5-do-18-rijna-2020.pdfČEZ DISTRIBUCE - Upozornění

ČEZ DISTRIBUCE vyzývá k odstranění a okleštění stromoví a jiných porostů. Zásah je nutné provádět průběžně v období vegetačního klidu dle níže uvedených podmínek.

ČEZ DISTRIBUCE - UPOZORNĚNÍProdej ryb 2.10.2020

Rybářství Tovačov bude v pátek 2. 10. 2020 od 10 do 10:20 hodin před obecním úřadem prodávat ryby.

Kapr 1 tř. 85,-/1 kg

Kapr výběr 95,-/1 kg

Pstruh 175,-/1 kgSoběchlebský Š-krpál 2020

Vážení příznivci sportu,
s politováním Vám musím za pořadatele sdělit, že Soběchlebský Š-krpál 2020, bude vzhledem k aktuálnímu vyvoji situace v České republice zrušen.
Těšíme se na setkání v příštím roce.
David Jordanov.Pojďme zalesnit Hostýnské vrchy

Pojďme zalesnit Hostýnské vrchy

Akce se bude konat v Rajnochovicích dne 10. 10. 2020 od 9:00 - 14:00.

Pokud vám není situace kůrovce a poničených stromů lhostejná, připojte se k nám :-)
Byli bychom velmi rádi a vděční, kdyby se zapojili také
obyvatelé Žákovic, Mikroregionu Záhoří- Helfštýn a ostatních,
nejen přilehlých vesnic a měst v okolí. Prosíme o sdílení a
přeposílání letáku mezi své známé z okolí. Myslíme si, že je to
také výborný tip na rodinnou akci na čerstvém horském
vzduchu.
Pozvěte třeba příbuzné a přátele, které jste dlouho neviděli :-)Ekologická havárie na řece Bečvě

Na řece Bečvě došlo k ekologické havarii, dochází k masivnímu úhynu ryb, nedoporučuje se koupání občanů a zvířat v toku.Covid-19 - Opatření k organizaci akcí ve vnitřních prostorách budov OÚ Týn nad Bečvou

Covid - poučení k pronájmuRevize, kontrola a čištění kotlů a komínů ve čtvrtek 24. 09. 2020

Datum konání: 24. 9. 2020

Firma Topenářský servis s.r.o. bude provádět v naší obci revize kotlů na tuhá paliva. Dále pak provádí revize, kontroly a čištění komínů, kontroly kotlů na plynná paliva.

Termín revizí a kontrol se uskuteční ve čtvrtek 24.09.2020.

Zájemci se mohou objednat telefonicky na telefonním čísle: 608 748 989

Revize kotlů.pdfCovid-19 - Roušky od 10. 9. 2020

Kvůli zhoršující se epidemiologické situaci jsou roušky povinné od 10.9. uvnitř budov v celé České republice.

Dodržujte pravidla 3 R - roušky, rozestupy, ruce.Slavnostní výjezd historické hasičské koňky

Datum konání: 13. 9. 2020

SDH Týn nad Bečvou zve spoluobčany v sobotu 12.09.2020 v 8:15 hodin na slavnostní výjezd historické hasičské koňky, která pojede obcí Týn nad Bečvou na preventivní hasičskou kontrolu.

Slavnostní výjezd bude zahájen a ukončen na návsi starostou obce.