Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality

Aktuality


Štítky:

Evidence na úřadu práce

Úřad práce informuje:

V následujícím období předpokládáme zvýšený zájem občanů o evidenci na úřadu práce. Vzhledem ke zkrácení úředních hodin a omezení osobních kontaktů jen po předchozí telefonické domluvě, přijímáme nové žádosti o zprostředkování zaměstnání a žádosti o podporu v nezaměstnanosti pouze v elektronické podobě nebo písemnou formou prostřednictvím pošty nebo vhozením příslušných formulářů do schránky umístěné ve vstupním prostoru  Úřadu práce ČR – kontaktního pracoviště Přerov, Žerotínovo nám. 168/21, Přerov (schránka je přístupná denně od 6:00 do 18:00 hodin).

Žádost o podporu v nezaměstnanosti

Žádost o zprostředkování zaměstnání

Informace pro uchazečeDoporučení spoluobčanům

Vážení občané,

z důvodu snahy o udržení „relativně“ stabilního stavu v naší obci k vývoji nákazy COVID-19, Vás žádá komise krizového řízení obce k nadálému uvědomělému dodržování všech platných omezení.

Upozorňujeme Vás, že jsme ve spolupráci s policii ČR přijmuli zpřísněná opatření na dodržování platných omezení z hlediska osobní a kolektivní ochrany, omezení pohybu náhodnými návštěvníky, zejména podhradí hradu Helfštýn.

Proto Vás žádáme, abyste pro případné procházky volili směry mimo značené turistické cesty a nevyjížděli k hradu motorovými prostředky.

Toto opatření jsme přijali s cílem Vaší ochrany, a ne dalších omezujících opatření.

Přejeme Vám pohodový víkend.

 

V Týně nad Bečvou dne 03. dubna 2020

                                                                                               Ing. Vojtech Hanudeľ

                                                                                                 místostarosta obce

 

 Nabídka palivového dříví

NABÍDKA PALIVOVÉHO DŘÍVÍ REVÍR TÝN, OPATOVICE.pdfJak nakládat s odpadem v době koronavirové pandemie

Nakládání s odpadyOpatření v rámci nouzového stavu k 31. 3. 2020.

  • Podle usnesení vlády ČR je prodloužen nouzový stav a všem osobám je nadále, s platností  do 11. dubna, zakázán pobyt a pohyb na veřejných místech bez ochranných prostředků dýchacích cest, jako jsou roušky, respirátory, šály či šátky. Zákaz se netýká dětí do dvou let a řidičů motorových vozidel, kteří se přepravují sami.
  • Pro osoby, které se vrátily odkudkoliv ze zahraničí, platí povinná čtrnáctidenní karanténa. 
  • Zámečnictví, opravny zařízení pro domácnost a také myčky automobilů jsou od minulého týdne otevřeny
  • Prodejny potravin musí u vchodu bezplatně poskytovat zákazníkům jednorázové rukavice nebo jinou ochranu rukou.
  • Hotely a penziony mohou nově poskytnout nocleh lidem, kteří shánějí ubytování kvůli práci.
  • Čas vyhrazený v obchodech s potravinami a v drogeriích pro seniory nad 65 let a lidi s handicapem starší 50 let je mezi 8:00 a 10:00. Na menší obchody, pekárny či lahůdkářství se omezení nevztahuje, prodejci ale mají nařízeno seniory a starší lidi s handicapem při prodeji upřednostnit.
 
Podrobné  informace o aktuálních opatřeních vlády v souvislosti s nouzovým stavem hledejte na webu: 


"Ošetřovné" pro OSVČ – podací formulář na stránkách www.mpo.cz

Stránka s formulářem žádosti je na webových stránkách Ministerstva průmyslu a obchodu www.mpo.cz aktivní dnes od 9.00.

https://www.mpo.cz/cz/podnikani/zivnostenske-podnikani/osetrovne-pro-osvc---vyzva-i--253750/

„OŠETŘOVNÉ“ PRO OSVČ - Výzva I
 
Stanovené období: od 12. března do 31. března 2020
Datum vyhlášení: 31. 3. 2020
Datum zahájení příjmu žádostí: 1. 4. 2020 od 9:00
Datum ukončení příjmu žádostí: 30. 4. 2020 do 23:59
Alokace na výzvu: 100 mil. Kč, v případě potřeby může být dle vývoje situace navýšena.
Výše dotace: 424 Kč/den
 
Co je cílem výzvy: zmírnění negativních dopadů celosvětového šíření onemocnění COVID-19 na osoby samostatně výdělečně činné (dále jen „OSVČ“) v České republice.
 
Kdo může žádat: osoba samostatně výdělečně činná (dále jen „OSVČ“) na hlavní činnost, která na základě mimořádného opatření vlády ČR proti šíření infekce COVID-19 nemůže vykonávat svoji podnikatelskou činnost z důvodu péče o:
 
* Dítě/děti, které/která navštěvuje/navštěvují školu nebo jiná dětská zařízení, která byla uzavřena na základě usnesení vlády České republiky o přijetí krizového opatření v souvislosti s šířením infekce COVID-19 a je/jsou mladší 13 let, nebo
 
* nezaopatřené dítě/děti maximálně do věku 26 let, které/která je/jsou závislé/závislá na pomoci jiné osoby alespoň ve stupni I (lehká závislost) podle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákon o sociálních službách“), pokud nemůže/nemohou navštěvovat školu z důvodu jejího uzavření na základě mimořádného opatření proti šíření infekce COVID-19, nebo
 
* osobu/osoby, která/které z důvodu dlouhodobě nepříznivého zdravotního stavu je/jsou závislá/závislé na pomoci jiné osoby alespoň ve stupni I (lehká závislost) podle zákona o sociálních službách, která/které byla/byly umístěna/umístěny dočasně do domácí péče z důvodu uzavření zařízení sociální péče, kde jinak pobývá/pobývají, na základě mimořádného opatření proti šíření infekce COVID-19.
 
Postup pro podání žádostí:
Přejděte na webovou stránku www.mpo.cz, najděte odkaz na podací formulář. Vyplňte formulář. Podání žádosti VČETNĚ PŘÍLOH učiní žadatel na Ministerstvu průmyslu a obchodu prostřednictvím datové schránky wnswemb, do předmětu uvést fpmpo20, nebo e-mailem, jehož přílohou bude vyplněný formulář opatřený elektronickým podpisem včetně příloh na adresu fpmpo20@mpo.cz a do předmětu uvést fpmpo20, nebo originál žádosti podepsaný žadatelem poštou na adresu:
 
Ministerstvo průmyslu a obchodu
Na Františku 32
110 15 Praha 1
obálka musí být označena „fpmpo20“.
 
Přílohy žádosti: 
Ve formuláři ŽÁDOST O DOTACI žadatel uvede počet dní, za které "ošetřovné" žádá, součástí dokumentu je i čestné prohlášení. Přílohou žádosti jsou údaje o dětech/osobách žijících se žadatelem ve společné domácnosti. V příloze je nutno vyplnit údaje o všech dětech, které navštěvují školy nebo jiná dětská zařízení a jsou mladší 13 let, případně o dalších osobách, na které se program vztahuje. Dalším dokladem je potvrzení o uzavření školského dětského zařízení (školy), které ošetřované dítě navštěvuje, nebo zařízení poskytujícího sociální služby. Dokládá se v originále nebo v prosté kopii. Vzor dokladu není stanoven.
 
PRO URYCHLENÍ ZPRACOVÁNÍ VAŠÍ ŽÁDOSTI A VYPLACENÍ DOTACE DOPORUČUJEME VYUŽÍT ELEKTRONICKÉHO ZASLÁNÍ (DATOVÁ SCHRÁNKA, E-MAIL).
 
II. etapa kanalizačních přípojek

Do schránky Vám byla doručena obálka s dokumenty ke kanalizačním přípojkám II. etapy ( mimo ulice Lipnická a částečně ulice Záhorská).

Vyplněný dotazník a plnou moc vhoďte do schránky umístěné před hlavním vchodem na obecní úřad.

Děkujeme za dodržení termínu do 14. dubna 2020.

Z důvodů současného stavu rizika přenosu nákazy virem COVID-19 není možné provést setkání s občany, proto volíme tuto cestu, setkání s občany a pochůzky po přípojkách budou provedeny, jakmile to bude možné.

V případě potřeby osobního jednání s projektantem uveďte tento požadavek do dotazníku do poznámky.Uzavření pošty dnes 1.4.2020

Z důvodu desinfekce pošty Týn nad Bečvou bude pošta dnes odpoledne uzavřena.Bezkontaktní možnosti podání daňového přiznání

Finanční úřad pro Olomoucký kraj.pdfOznámení o plánovaném přerušení dodávky elektřiny

Datum konání: 24. 4. 2020

Ve dnech

9.4.2020 od 7:30 do 18:00 hodin

21.4.2020 od 7:30 do 17:30 hodin

23.4.2020 od 7:30 do 17:30 hodin

bude přerušena dodávka elektřiny v ulicích dle přiložené mapy.

Plánované přerušení dodávky elektřiny
Fulltextové vyhledávání

18. 5. Nataša

Zítra: Ivo

Včasné vyřízení cestovních dokladů před letní sezónou
LETAK

Odkaz na mapu pasportu komunikací obce Týn nad Bečvou http://tyn.gis4u.cz

Návštěvnost stránek

325939