Drobečková navigace

Úvod > Rozvoj a kultura > Muzeum Bedřicha Smetany

Muzeum Bedřicha Smetany

Bylo zřízeno v roce 2015 v zrekonstruované původní budově panského pivovaru z druhé poloviny 16. století.
Muzeum Bedřicha Smetany
Náves B. Smetany 166
751 31 Týn nad Bečvou

Expozice zobrazuje významné události v životě i tvůrčím díle geniálního skladatele. Zvýrazňuje doby pobytu rodiny Bedřicha Smetany v Týně i v Hranicích a také  jeho trvalou stopu v tomto regionu  v 19., 20. i 21. století.

Expozice je vybavena audiovizuální technikou, umožňuje DVD projekci i pořádání vzdělávacích a výchovných koncertů pro různé věkové skupiny návštěvníků. Provozovatelem muzea je obec Týn nad Bečvou. Vstup do muzea je bezbariérový, zdarma v  průběhu turistické sezóny.

Otevírací doba  

Z technických důvodů je muzeum od dubna 2024 do odvolání pro návštěvníky UZAVŘENO. Děkujeme za pochopení.

Informace získáte na telefonním čísle +420 581 797 077.

                                       
 

MuzeumMuzeum

MuzeumMuzeum

Muzeum Bedřicha Smetany v Týně nad Bečvou

"Z Bedřicha bude buď veliký muzikant, nebo veliký darebák"

Těmito slovy profesor Josef František Smetana přesvědčil Bedřichova otce, aby mu umožnil po studiích odejít do Prahy za hudebním vzděláním. Byl to důležitý krok na skladatelově životní cestě, která ho zavedla i do Týna nad Bečvou. Kdy a proč se tak stalo, jaký byl tento geniální skladatele?

Navštivte jediné muzeum Bedřicha Smetany na Moravě a dozvíte se mnohem více! Muzeum je umístěno v domě Bedřicha Smetany v centru obce a je přístupné i osobám s omezenou pohyblivostí. Expozice je koncipovaná tak, aby se v ní nenudili velcí ani malí návštěvníci či školní výpravy.