Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality

Aktuality


Roznos roušek pro obyvatele Týna nad Bečvou.

Dnešním dnem začíná roznos roušek pro obyvatele Týna nad Bečvou.

V pátek 20.03.2020 obdrží roušku obyvatelé narození do 31.12.1955.

V pondělí 23.03.2020 a úterý 24.03.2020 ostatní obyvatelé narození od 01.01.1956.SPOLEČNĚ TO ZVLÁDNEME.

Všichni v POROVNEJ24.CZ děláme maximum pro to, abychom byli zodpovědní vůči okolí a zároveň zachovali dostupnost našich služeb. Pracovníci, kteří mohou pracovat na dálku dostali nařízenou práci z domu již minulý týden ve čtvrtek. ZVÝŠENA HYGIENA NA PRACOVIŠTI A NOŠENÍ ROUŠEK JE ZÁKLAD.

Díky tomu, že s klienty jednáme online nebo přes telefon, tak Vám JSME SCHOPNI ZAJISTIT DOSTUPNOST NAŠICH SLUŽEB i v této složité situaci.

CO VYŘÍDÍTE ONLINE A KAM SE MŮŽETE OBRÁTIT [1]

V dnešní době elektronické komunikace, lze nejdůležitější věci vyřídit i bez nutnosti chodit ven. Co vše je možné zařídit? Na koho se můžete obrátit při vyřízení ošetřovného nebo půjčky pro podnikatele? Podívejte se na přehled v našem článku.

15 TIPŮ CO DĚLAT V KARANTÉNĚ [2]

Období karantény není jednoduché pro nikoho z nás, zkusme ale najít i pozitivní věci. Využijte čas pro sebe a své blízké, můžete se vzdělávat online či zaměřit na své koníčky. Sepsali jsme 15 tipů co můžete dělat doma.

JAK SI VYROBIT ROUŠKU. [3]

Od 19. 3. je nařízeno nosit roušku či jinou ochrannou pomůcku na veřejnosti. Tento krok má pomoci ke snížení šíření koronaviru.

Co dělat, když ji nemáte? Vyrobte si ji pro sebe a třeba i pro lidi, kteří ji potřebují. V článku přinášíme návod, jak si roušku vyrobit.

JAK NAKUPOVAT ZBOŽÍ NA E-SHOPECH [4]

Internetové obchody a doručování zboží v době karantény nejsou nijak omezené. Pokud tedy potřebujete nakoupit nějaké zboží, jedná se o jednu z bezpečných forem nákupu. Navíc díky cashback programu, můžete navíc získat i část peněz zpět.

 

www.porovnej24.cz

 
Projekt "Sousedská pomoc"

Rádi bychom Vás touto cestou informovali o dvou zajímavých a prospěšných projektech, které si v tuto dobu zaslouží naši pozornost.
1. Projekt SousedskaPomoc.cz organizuje za pomoci dobrovolníků doručování potravin a léků lidem nejvíc ohroženým koronavirovou
infekcí.
Jedná se především o staré a nemocné lidi, kteří by v následujících dnech vůbec neměli vycházet z domu. V tuto chvíli projekt koordinuje
i domácí výrobce roušek, kterými budou vybaveni všichni naši dobrovolníci. V projektu je nyní zaregistrováno již více jak 3000 dobrovolníků.
Web nabízí přehledné rozhraní, díky kterému se dobrovolníci z regionů mohou koordinovat sami mezi sebou. Registrovat se můžete jako: 
– Pečovatel, který vyhledává potřebné, sestavuje nákupní seznamy a
zadává je do systému
– Kurýr, který nakupuje a rozváží nákupy
– Koordinátor, který řídí kurýry a pečovatele
SousedskaPomoc.cz vás sama provede celým procesem – zapojit se můžete podle času, který na to máte, a v libovolném městě. 
Zaregistrujte se a pomozme si mezi sebou!
Představitelé samospráv mohou na webu dostat supervizorskou pozici, aby měli přehled o stavu dobrovolníků v daném městě či obci.
Bližší informace najdete na adrese https://www.sousedskapomoc.cz
Pokud máte k věci nějaké podněty či dotazy, obracejte se prosím na koordinátora vztahu s veřejností na jakub.horak@sousedskapomoc.cz
2. Druhým projektem je aplikace Seniore, která propojuje na mapovém podkladu dobrovolníky se seniory, kteří potřebují pomoct.
Součástí projektu je i ověření identity lidí, kteří se registrují. 
Bližší informace najdete na adrese https://seniore.org
ZMĚNA! Otevírací doba Pošty Týn nad Bečvou.

Pondělí - Pátek    8:00 - 10:00, 15:00 - 16:00 hodinNakupování seniorů nad 65 let nově od 7 do 9 hodin

Vláda mění nakupování seniorů od 65 let nově od 7 do 9 hodin.

Do obchodů s potravinami či drogerií mohou nově ve vymezenou dobu také držitelé průkazů pro osoby zdravotně postižené a zaměstnanci pečovatelských služeb.Úprava otvírací doby pošty v Týně nad Bečvou od 20.03.2020.

Dovolujeme si Vás informovat o dočasné změně hodin pro veřejnost provozovny Týn nad Bečvou. Rozsah hodin pro veřejnost bude upraven od 20.3.2020 do odvolání z důvodu mimořádné situace.

Pošta Týn nad Bečvou.docxRozvoz hygienicky zataveného menu

Dobrý den,

nabízíme rozvoz hygienicky zataveného menu. Děláme to s rozvozem zdarma. Stabilně jezdíme do Lhoty a Jezernice, kde toho využívají hlavně starší občané. Teď při zavření se nám uvolnily kapacity, proto jsme schopni nabídnout distribuci více jídel. Rozvoz jídel je kamkoli v okolí Lipníka. Vzor misky je i s denním menu v příloze. Miska a obal je k dennímu menu za +10Kč (polévková 5Kč, hlavní jídlo 5Kč).

Jídlo je zataveno tak, že se do misky udělá pár děr v horní části a jídlo se ohřeje v mikrovlné troubě. Pokud je vše uchováváno v lednici, je jeho trvanlivost až 24 hodin.

Pokud bude zájem, zákazníkovi dáme vždy jídelníček na další týden, on do něj zakroužkuje jídla vždy na daný den. Platbu za meny máme většinou jednou týdně vždy v pátek.

Jednorázové objednávky nebo jakékoli dotazy na telefoním čísle 777753311, p Rostislav Pelz. 

miska.jpg

Menu Firmy 23-29.03.odt


 Informace o nákaze COVID-19 v Olomouckém kraji.

Posíláme odkaz na nové internetové stránky www.krajpomaha.cz, což je zdroj oficiálních informací o nákaze COVID-19 v Olomouckém kraji.

Stránky zřídil Krajský úřad Olomouckého kraje a budou průběžně aktualizovány.Nakupování lidí nad 65 let věku.

Na základě rozhodnutí vlády ČR mohou ode dne 19.3.2020 nakupovat v době od 10:00 do 12:00 hodin pouze lidé důchodového věku nad 65 let. Respektujte prosím toto rozhodnutí a chraňte nejohroženější skupinu našich spoluobčanů. Děkujeme.Úprava prodejní doby prodejny COOP v Týně nad Bečvou.

S ohledem na okolnosti, které nastaly v souvislosti s virovou nemocí, jsme nuceni provést na nezbytně nutnou dobu úpravu prodejní doby na prodejně v Týně nad Bečvou.

S platností od 24.3.2020 bude provoz na prodejně v následujícím rozsahu.

Pondělí                6,30 -11,30

Úterý                    6,30 -11,30  12,00 – 17,00

Středa                  6,30 -11,30  12,00 – 17,00

Čtvrtek                 6,30 -11,30

Pátek                   6,30 -11,30 12,00  - 17,00

Sobota                 6,30 -10,00

Děkujeme za pochopení.