Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Projekt "Sousedská pomoc"

Projekt "Sousedská pomoc"Rádi bychom Vás touto cestou informovali o dvou zajímavých a prospěšných projektech, které si v tuto dobu zaslouží naši pozornost.
1. Projekt SousedskaPomoc.cz organizuje za pomoci dobrovolníků doručování potravin a léků lidem nejvíc ohroženým koronavirovou
infekcí.
Jedná se především o staré a nemocné lidi, kteří by v následujících dnech vůbec neměli vycházet z domu. V tuto chvíli projekt koordinuje
i domácí výrobce roušek, kterými budou vybaveni všichni naši dobrovolníci. V projektu je nyní zaregistrováno již více jak 3000 dobrovolníků.
Web nabízí přehledné rozhraní, díky kterému se dobrovolníci z regionů mohou koordinovat sami mezi sebou. Registrovat se můžete jako: 
– Pečovatel, který vyhledává potřebné, sestavuje nákupní seznamy a
zadává je do systému
– Kurýr, který nakupuje a rozváží nákupy
– Koordinátor, který řídí kurýry a pečovatele
SousedskaPomoc.cz vás sama provede celým procesem – zapojit se můžete podle času, který na to máte, a v libovolném městě. 
Zaregistrujte se a pomozme si mezi sebou!
Představitelé samospráv mohou na webu dostat supervizorskou pozici, aby měli přehled o stavu dobrovolníků v daném městě či obci.
Bližší informace najdete na adrese https://www.sousedskapomoc.cz
Pokud máte k věci nějaké podněty či dotazy, obracejte se prosím na koordinátora vztahu s veřejností na jakub.horak@sousedskapomoc.cz
2. Druhým projektem je aplikace Seniore, která propojuje na mapovém podkladu dobrovolníky se seniory, kteří potřebují pomoct.
Součástí projektu je i ověření identity lidí, kteří se registrují. 
Bližší informace najdete na adrese https://seniore.org